Przy większości projektów jakie wykonuję zawsze pada pytanie o tapetę w łazience. Jak to naprawdę z nią jest?
Planując łazienkę z wykorzystaniem tapety powinniśmy wybrać dla niej miesce reprezentacyjne. Warto podkreślić tą wyjątkową fakturę we wnętrzu. Musimy pamiętać jednak o miejscach szczególnie narażonych na wodę ( okolice umywalki czy wanny, prysznica ) tutaj, nie ukrywajmy watro wybrać płytki dla naszego spokoju ducha. Zapewniam Was jednak, że w każdej łazience znajdzie się fragment do wytapetowania. Jednym z pomysłów jest położenie płytek do pewnej wysokości i nad nimi położenie tapety – czyli coś co możemy zrobić w niemal każdej łazience. Decydując się na tak szykowną ścianę dobrze jest zaplanować dobrą wentylację mechaniczną.

Tapeta w toalecie-czy jest różnica?
Tak. W toalecie ( zakładam że przewidujemy tam tylko wc i umywalkę ) mamy o wiele większe pole manewru. – poza miejscem przy umywalce gdzie również warto pomyśleć o płytkach czy kamieniu, Nawet ściana w bliskim sąsiedztwie wc może być pokryta piękną tapetą.

Jaką wybrać tapetę?
Wybierając tapetę przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę te, które są przeznaczone typowo do łazienek, tutaj tapeta winylowa na bawełnianej siatce powinna sobie poradzić. Warto przejrzeć internet w poszukiwaniu tapety idealnej, zwracaąc uwagę na jej przeznaczenie.

Kolejną rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę to wzór. Powinien być on dopasowany nie tylko do płytek ( na zasadzie spójności lub kontrastu ) ale również jego wielkość odpowiednio dopasowana do powierzchni którą przeznaczyliśmy pod tapetę. Zasada jest prosta : im mniejsza powierzchnia tym mniejszy wzór i odwrotnie. Jeśli wybrałaś tapetę w piękne kwiaty nie chcesz chyba ich oglądać tylko w połowie ? Warto przemyśleć ten aspekt nim zakochamy się nieodwołalnie w jakimś wzorze.

Ostatnią rzeczą jaką warto przewidzieć to ilość rolek, zawsze „na oko” wydaje nam się że jedna czy dwie powinny starczyć , niestety tutaj Cię rozczaruję. Każda tapeta ma określone przesunięcie wzoru które zazwyczaj jest zaznaczone w opisie. ( Najczęściej rolka ma ok 10 m długości a jej szerokość jest w okolicach 50-60 cm, przesunięcie wzoru zależy od .. wzoru ? Zanim kupisz tapetę zobacz ile rolek potrzebujesz aby zakryć swój fragment ściany.

Ile kosztuje tapeta łazienkowa?
Tutaj podobnie jak w przypadku tapet które nie są przeznaczone do łazienki przedział cenowy jest różny: od ok 50 zł/rolkę do nawet 500 zł. Patrząc na te ceny z doświadczenia wiem, że za piękny wzór trzeba liczyć 200/300 zł za rolkę i więcej. Cena być może jest wygórowana, ale efekt w naszej łazience będzie piorunujący i zachwyci gości.

Projekt to połowa sukcesu, drugie pół leży w rękach Wykonawcy !