Odkąd prowadzę własną firmę, rozkładam się z pracą w każdym możliwym miejscu. Przy własnym biznesie nie ma limitu czasu, a praca wydaje się nie mieć końca. Całe szczęście, że uwielbiam swoją pracę i nie zamieniłabym jej na żadną inną. Wiem dlatego, jak ważne jest miejsce do pracy w domu. Tak zwane nook office czyli kącik do pracy powinien być chyba w każdym mieszkaniu. Wystarczy nawet najmniejsza przestrzeń, aby ją zagospodarować – śmiem twierdzić, że im mniejsza przestrzeń tym bardziej przytulny wydaje się taki kącik. Czasem w mieszkaniu znajdujesz taki kąt na który nie masz pomysłu, może to jest właśnie Twój nook office?

Nook office jest przede wszystkim bardzo łatwy do urządzenia, ze względu na małą przestrzeń nie wymaga również wielkiego wkładu finansowego. W zależności od budżetu jaki posiadasz i przestrzeni jestem pewna że będziesz w stanie dobrać takie meble i dodatki które w pełni sprostają Twoim wyobrażeniom o domowym biurze. Warto kupować mniej a lepszej jakości i uzbroić się w cierpliwość w poszukiwaniu idealnych elementów wyposażenia – satysfakcja gwarantowana.

Podstawą jest oczywiście biurko – tutaj oczywiście faworyty w kolorze bieli. Może być kupione  lub zrobione na indywidualne zamówienie tak, aby pasowało do pozostałych mebli w pomieszczeniu, czy też tworzyło większą zabudowę meblową wraz z szafkami wiszącymi. Jeśli jednak ten kolor Ci nie pasuje a nie masz pomysłu na żaden inny, zastanów się nad kolorowym meblem. Turkusowe biurko zdecydowanie ożywi przestrzeń i złamie schemat nudnych mebli. Jeśli jednak nie chcesz szaleć z biurkiem – pomyśl o krześle! Ma być nie tylko wygodne ale też dobrze wyglądać – tutaj już możesz poszaleć w kolorach! A może zdecydujesz się na odważny wzór? Osobiście uwielbiam takie meble w pokoju które niekoniecznie „są do kompletu”. Krzesło w kolorze fuksji ożywi przestrzeń i będzie intrygujące. Dobrym sposobem na okiełznanie krzesła są również różnego rodzaju skóry przerzucone przez nie.

Skoro już mamy wybrane biurko, krzesło warto pomyśleć o kilku półkach na książki czy podręczne dokumenty. Tutaj warto zwrócić uwagę na wsporniki które mogą być bardzo ozdobne. Jeśli jednak ich kolor nie będzie odpowiedni – to żaden problem! Pamiętaj o farbach w spreyu które odmienią charakter wsporników! Zobaczysz, że nawet zwykła półka nabierze charakteru i co więcej – będzie pasować do wykończenia mebli które już masz.

Na koniec zaplanuj dodatki: warto poszukać wyjątkowej lampy biurkowej. Ozdobą mogą być również segregatory na dokumenty czy pudełka. Małe wazoniki z kwiatami, świeczki sprawią, że Twoje biuro stanie się integralne z domem, a Ty będziesz mogła pracować w przyjemnej atmosferze.

Zobacz na indpiracje które dla Ciebie przygotowałam – mam nadzieję, że wybierzesz z nich coś dla siebie!

 

 

źródło inspiracji: pinterest