Chociaż uwielbiam miejski styl to jednak przekonałam się, że nie zawsze jest on stosowny.
Pracujemy, dla kogoś, u kogoś dla siebie czy u siebie. Praca jest niemal nieodłącznym aspektem naszego życia.

Chociaż prowadzę biuro projektowe i zawsze uparcie sądziłam, że mogę ubierać się bardziej nonszalancko to jednak nic podobnego. Strój do pracy świadczy o szacunku do Klienta jak również do samej pracy, którą wykonujemy. Dlatego od kiedy prowadzę spotkania z Klientami, nawet te mało wnoszące do projektów, zawsze staram się ubierać bardziej elegancko. Nie mam tutaj na myśli sztywnego korporacyjnego dress codu, ale bardziej elegancki styl biurowy. W ruch poszła biała koszula, którą kupiłam w zeszłym roku, na specjalną okazję i mimo, że kosztowała krocie to czekała w szafie aż przyszedł na nią czas. Zdecydowanie odpuściłam spodnie z dziurami, t shirty z nadrukami mimo, że uwielbiam je, to zostawiam już tylko na weekedny. Swoją drogą staję przed reorganizacją szafy na taką, która będzie bardziej odpowiednia do pracy ale jednocześnie nie zrujnuje mojego budżetu i będzie składała się z kilku elementów-coś na wzór kapsułkowej garderoby. Skoro elementów letniej garderoby ma być kilka, to chciałabym aby były dobre jakościowo.
Aby zobaczyć na własnej skórze a właściwie na zdjęciach różnicę, postanowiłam je zestawić i porównać na przykładzie trzech konfrontacji, który strój prezentuje się lepiej- ten miejski czy biurowy. Patrząc na zdjęcia mam wrażenie, że omawiając projekt wolałabym spotkać się z tą osobą po prawej stronie. 🙂
Może strój jest bardziej zachowawczy ale tym samym porzucam trochę „gimnazjalny miejski charakter” i sygnalizuję swoją gotowość do pracy.

Myślę że z czasem na blogu pojawi się nowy cykl „kobieta w pracy„. Zauważyłam, że jest bardzo mało stylizacji, porad czy inspiracji, które można by przenieść z bloga do pracy. Bardzo dużo stylizacji, które pojawia się w sieci niestety nie zawsze można zaliczyć do tych ” do pracy”. Taki cykl może być tego fajnym uzupełnieniem.

Koniecznie dajcie znać w komentarzach co o tym myślicie ! Z ankiety jaką przeprowadziłam na instagramie dość dużo osób czeka na takie właśnie inspiracje !