Za Tobą pewnie niejedna rozmowa rekrutacyjna, i zapewne jeszcze nie o jedną pracę będziesz się starać lub będziesz kogoś  rekrutować. Złota myśl, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz zatem sprawdzi się tutaj idealnie.
Poza wiedzą i umiejętnościami w pracy liczy się również wizerunek. Twój wygląd jest bardzo ważny.  Pierwsze wrażenie wyrabiamy w ciągu pierwszych kilku minut od poznania nowej osoby. Zwracamy uwagę na ogólną postawę ale również na detale. Jednym z nich są dłonie- zobacz co powinnaś zrobić aby zawsze w pracy wyglądały elegancko.

Zadbane paznokcie
Nie ma co ukrywać, że dłonie to wizytówka każdej kobiety, dlatego szczególnie powinnyśmy zwracać uwagę na kondycję naszych paznokci.

Kolor
To on przyciąga wzrok, w pracy nie warto stawiać na neonowe, pstrokate kolory, które mogą świadczyć o Twojej nonszalancji do wykonywanej pracy . Twój rozmówca z pewnością zapamięta kolor Twoich paznokci ale juz niekoniecznie rozmowę. Wszystkie mało naturalne kolory zostaw na rodzinną imprezę czy szalone wakacje. Szlachetny manicure to neutralny manicure, kolory najbliższe kolorowi płytki paznokcia lub te lekko wpadające w róż, beż czy tak zwany francuski manicure.

Zbyt długie paznokcie i ich kształt.
Często kobiety mają tendencję do bardzo długich paznokci. Zbyt długie paznokcie niestety mogą zostać potraktowane jako niestosowne bądź wulgarne. W dobie tipsów i innych wynalazków zdarza się również, że niektóre z nich odpadają tworząc wręcz odpychający widok. A nie ma nic gorszego niż zostać źle zapamiętanym z takiego powodu, prawda? Jednak zbyt krótkie paznokcie lub poobgryzane również nie dodają Ci plusów podczas pierwszej rozmowy. Mogą być oznaką Twojego zaniedbania.

Ozdobniki
Biurowy dress code stawia przede wszystkim na schludny wygląd i minimalizm, więc to nie jest zdecydowanie miejsce na wszelkiego rodzaju ozdobniki na paznokciach: cyrkonie, kwiatuszki i inne wzory. Błyskotki na paznokciach w tak dużej ilości mogą świadczyć o tym, że więcej uwagi poświęcasz temu jak wyglądasz niż rozwojowi osobistemu.

JAK POWINNY WYGLĄDAĆ IDEALNE PAZNOKCIE W PRACY?

Kolor:
– neutralny, brzoskwiniowy, wpadający w róż, mleczy zbliżony do koloru płytki paznokcia, niemal wszystkie koloru nude tutaj się sprawdzą
– francuski manicure
– paznokcie pomalowane bezbarwnym lakierem
– jeśli lubisz ciemniejsze kolory postaw na kolory wina, ciemnej czerwieni lub eleganckie kolory wiśni.

Długość
Idealna długość to około 2 mm poza bazową płytkę paznokcia, w momencie kiedy masz bardzo krótkie paznokcie możesz je nieco wydłużyć i opiłować w kształcie migdała. Pamiętaj o zadbanych skórkach- dobrze jeśli są wycięte a na codzień możesz stosować oliwki które pomogą je dodatkowo zmiękczyć i sprawią że będą wolniej rosły

Co więcej?
Wypielęgnowane paznokcie to jedno, Cały czar pryśnie kiedy będzie na nich zbyt duża ilość pierścionków. W dobrym tonie jest skromność.

Tak przygotowana na rozmowę biznesową zyskasz w oczach swoich odbiorców, to jeden z kroków do profesjonalnego wyglądu w pracy, który tylko podkreśli Twoje kompetencje. Taka postawa daje jednoznaczny sygnał, że szanujesz pracę a dzięki temu i Ty zyskujesz szacunek innych.