Chyba nic tak, bardzo nas nie zmienia jak czas i doświadczenia. Nic bardziej nie zmienia jak ludzie, których poznajemy na swojej drodze – w pośredni lub bezpośredni sposób. Jesteśmy jak płynąca rzeka i nigdy nie cofniemy się do tego kim byliśmy, a wszystko pozostałe również płynie razem z nami.
Możemy jedynie doszukiwać się cech, które kiedyś nas ukształtowały czy pozwolily przetrwać ten cięższy okres w naszym życiu, a każdy pewnie taki miał i taki pamięta. Charakter i odporność kształtuje się razem z nami, lub ich brak.
Zmieniamy się pod względem nie tylko mentalnym ale i wizualnym. W tym nadmiarze wszechobecnych mas mediów, jesteśmy atakowani codziennie nie tylko ponadprogramową dawką informacji, ale i zwyczajnie nadmiarem obrazów. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek i łatwiej jest zatracić poczucie tego, kim jesteśmy i po co. Stworzony sztuczny kult posiadania i idealnego instagramowego życia tylko upodabnia ludzi do siebie, tworzy kopię kopii, a konsumpcjonizm w beznadziejny sposób napędza bezmyślą chęć posiadania teraz i tutaj. I najlepiej tego samego co wszyscy. Obserwując to co się dzieje i poniekąd sama w tym uczestnicząc   absolutnie nie widzę,  aby ten łańcuch miał jakikolwiek koniec. Chcesz wiedzieć jak bardzo się zmieniłaś? Wróć do miejsca, które jest takie jak kiedyś – albo lepiej- zobacz chociaż swoje stare zdjęcia. Kiedy zobaczysz swoje zdjęcie sprzed kilku lat z pewnością powiesz, że nie masz już z tą dziewczyna ze zdjęcia nic wspólnego. Błąd. To, że zmieniłaś kolor włosów, to, że nosisz bardziej eleganckie ubrania wcale nie świadczy o wielkiej zmianie. To wszystko wskazuje tylko i wyłącznie na to, że stałaś ( lub stajesz się ) kobietą świadomą. Czas, ludzie i doświadczenia budują Twoją świadomość – jeśli wiesz czego nie chcesz – to już naprawdę bardzo dużo.