Drzwi do dziecięcych pokoi są niczym drzwi szafy prowadzącej do Narni. Świata magicznego i bajkowego w którym dzieją się rzeczy nadprzyrodzone.
I chodź z urządzeniem pokoju dla swojego dziecka przyjdzie mi jeszcze poczekać, to nie mogłam oprzeć się pokusie widząc te wszystkie inspiracje i postanowiłam, że zbiorę dla Was inspiracje właśnie tutaj. Sprawiło mi ogromną radość ich poszukiwanie i zapewniam Was, że wiele więcej mam zapisanych „na przyszłość”.


Kiedy wrzucałam inspiracje na mój profil na instagramie padło pytanie: „Nie wiem czy powinnam urządzać pokój dziecka tak, aby pasował do całego domu czy powinnam spełnić jego marzenia i zrobić to o czym marzy”.
Wiadomo, że sztuka kompromisu z dzieckiem jest trudniejsza niż z mężem, zwłaszcza jeśli Twój Skarb marzy o pokoju w różowe jednorożce a Ty niekoniecznie jesteś ich fanką. Myślę, że jednak póki dziecko jest małe, można delikatnie pokierować jego gustem. Z drugiej strony, nie wiem czy jako mama mogłabym odmówić spełnienia tych pragnień. I tutaj kłania się sztuka kompromisu. Podejście do pokoju dziecięcego to wyzwanie. Nie mniej jednak uważam, że wszystko można zrobić ze smakiem – nawet te różowe jednorożce. Wszystko zależy od naszej kreatywności. Powiem Wam szczerze, że moje doświadczenia z pokojami dziecięcymi zazwyczaj opierały się na tym iż rodzice ten pokój traktowali jako odrębną część domu, która z założenia nie będzie pasować do reszty. Ten pokój był zazwyczaj „spisywany na straty”. Zakładali, że będzie zmieniał się równie szybko, jak dziecko będzie rosnąć.

W dobie tego, co dzieje się dzisiaj na rynku produktów dziecięcych można jednak stworzyć prawdziwe królestwo. Oglądając pokoje mam z instagrama szczerze mówiąc, gdyby któraś mnie przygarnęła do właśnie takiego pokoju mogłabym już dziś pakować walizki. Magiczne, bajkowe, nieziemskie. Tak dziś wyglądają pokoje najmłodszych domowników. I przecierając się przez ogrom inspiracji, wybrałam te, które skradły moje serce. Wbrew pozorom nie są szalenie nowoczesne a właściwie bardziej vintage. Naturalne, niekoniecznie lukrowane i posypane cukrem pudrem. Raczej przypominają te, z dawnych lat. Stonowane ale wzorzyste tapety, kolorowe szafy, ratanowe łóżka, baldachimy. Dają z jednej strony poczucie bezpieczeństwa i są oazą spokoju, z drugiej strony tworzą bajkową scenerię do zabaw. Zobaczcie sami.

GDZIE MOŻNA KUPIĆ DEKORACJE I MEBLE W STYLU VINTAGE ?
Zagłębiając temat przygotowałam dla Was listę sklepów gdzie możecie kupić dodatki właśnie w takim stylu. Być może traficie na coś czego szukaliście już dawno lub okaże się to dobrym prezentem do pokoju Maleństwa.
Jeśli znacie więcej sklepów zostawcie adresy w komentarzach 🙂

1. https://www.eclecticliving.pl – tutaj znajdziecie cudowne naklejki na ścianę w postaci gwiazdek czy kropel deszczu, niesamowite lustra do pokoi dziecięcych.

2. https://www.tinybubbles.pl/shop-1 – cudowne pledy, śpiworki, poduszki czy rożki w stylu vintage.

3. https://www.bobole.pl – piękny sklep nie tyko z dodatkami ale i ubrankami dla troszkę starszych dzieci

4. https://dekornik.pl – absolutnie wyjątkowe naklejki i tapety na ścianę dla dzieci

5. http://melimelu.pl – naturalne dodatki, bambusowe lustra, wikliniane kosze czy lampy z trawy morskiej to tylko kilka z rzeczy które znajdziecie w tym sklepie

6. http://woodszczescia.pl -jedno z piękniejszych miejsc w sieci gdzie kupicie drewniane meble do pokoju Maleństwa, bo czy może być coś piękniejszego niż różowa szafa ?

7. Agnieszka Chmielewska – sprzedaje na Allegro przedmioty z wikliny, to u niej kupicie wiklinowy regał dla Waszej pociechy

8. https://www.fabrykawafelkow.pl – to niemal cały asortyment dziecięcy w jednym miejscu łącznie z cudowną lampką w postaci jelonka

9. https://zanabymama.pl/– ta strona znana jest chyba przez wszystkie Mamy i to właśnie tam najdziecie te nieziemskie baldachimy

10. https://www.instagram.com/fabryka_vintage_kacze_jajo/ – i na koniec zaskoczenie gdyż bardzo popularnym sklepem wśród Mam jest… sklep z mojej rodzinnej miejscowości ! I to właśnie tam najdziecie cudowne poduszki w kształcie gwiazdek, serc, czy nawet króliczków.